Rejestratory Cyfrowe Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 71

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Divar.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 71

Nowe centrale alarmowe Bosch serii AMAX

Nowe centrale alarmowe Bosch serii AMAX

Rodzina central alarmowych Bosch AMAX na chwilę obecną składa się z trzech centrach będących w stanie obsłużyć do 8, 32 i 64 linii dozorowych. Dzięki hybrydowemu trybowi pracy umożliwiają obsługę czujek przewodowych i bezprzewodowych oraz sprawiają, że instalacje alarmowe cechują się maksymalną elastycznością w rozbudowie i funkcjonalnością.

Dzięki wprowadzeniu na rynek nowych central systemu sygnalizacji włamania i napadu AMAX, Bosch powiększa swoją ofertę systemów przeznaczonych dla małych i średnich aplikacji. Ułatwia to również wprowadzenie nowej serii urządzeń bezprzewodowych RADION. Właściciele mieszkań, domów czy małych i średnich firm mają teraz do wyboru zarówno urządzenia przewodowe, jak i bezprzewodowe, co umożliwia lepsze dostosowanie systemu alarmowego do ich potrzeb.

Centrale systemu sygnalizacji włamania i napadu AMAX

Wprowadzony w 2013 roku system sygnalizacji włamania i napadu AMAX 4000 został obecnie uzupełniony o dwie kolejne centrale - AMAX 3000 i AMAX 2100. Dzięki temu systemy alarmowe AMAX mogą obsłużyć trzy kategorie obiektów:

  • AMAX 2100 jest przeznaczony do mieszkań i małych firm, obsługuje maksymalnie 8 linii dozorowych,
  • AMAX 3000 jest systemem przeznaczonym do dużych mieszkań i średnich firm. Może obsługiwać maksymalnie 32 linie dozorowe,
  • AMAX 4000 jest systemem umożliwiającym obsługę maksymalnie 64 linii dozorowych.

Panele AMAX 4000 i 3000 mogą być użytkowane w trybie hybrydowym. Oznacza to możliwość obsługi zarówno czujek przewodowych, np. serii Blue Line firmy Bosch, jak i czujek bezprzewodowych nowej serii RADION. W przypadku panelu AMAX 2100 możliwe jest przyłączenie konwencjonalnych czujek przewodowych.

Nowa seria urządzeń bezprzewodowych RADION firmy Bosch obejmuje wiele różnych produktów, m. in. czujki ruchu PIR, czujki kontaktronowe do okien/drzwi, piloty bezprzewodowe czy bezprzewodowe czujki dymu. Oprócz budowy nowej instalacji można je wykorzystać do rozbudowy już istniejącego systemu sygnalizacji włamania i napadu. Nowa rodzina produktów bezprzewodowych RADION oferuje jeszcze jedną wyjątkową zaletę - dzięki zastosowaniu wzmacniaczy sygnałów (maksymalnie do ośmiu w systemie) możliwe jest zwiększenie zasięgu systemu bezprzewodowego do 1350 metrów. Automatyczne adresowanie pozwala na szybką integrację wszystkich komponentów RADION z centralą AMAX.

Wszystkie trzy centrale alarmowe AMAX oraz seria czujek bezprzewodowych RADION spełniają wymagania normy EN 50131, stopień 2. Systemy AMAX są dostępne w ośmiu wersjach językowych. Domyślne ustawienia uwzględniają 90% dostępnych funkcji, dzięki czemu użytkownik może w łatwy i szybki sposób zainstalować i uruchomić system. Do powiadamiania o alarmach wykorzystywana jest linia telefoniczna (PSTN), do dyspozycji są także moduły dodatkowe umożliwiające transmisję z wykorzystaniem protokołów IP oraz GSM/GPRS. Użytkownik ma także możliwość zdalnego dostępu do centrali dzięki oprogramowaniu A-Link za pośrednictwem złącza USB, dostępnego na płycie głównej centrali. Opcja przyłączenia czujek dymu do systemu pozwala wykorzystać centrale AMAX także do wykrywania pożarów.
Zobacz również nasze inne artykuły