Rejestratory Cyfrowe Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 71

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Divar.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 71

Nowe dekodery Bosch VIDEOJET

Nowe dekodery Bosch VIDEOJET

W najbliższych dniach do sprzedaży trafią dwa nowe dekodery Bosch z serii VIDEOJET (VIDEOJET 3000 i VIDEOJET 7000), które pozwalają na tanie przejście z systemu analogowego na cyfrowy. Oba nowe urządzenia umożliwiają transmisję strumieni wizyjnych z kamer IP i wyświetlanie na dużych płaskich ekranach lub systemach wielomonitorowych. Dzięki tej właściwości możemy zachować wysoką jakość obrazu i wyeliminować konieczność stosowania dodatkowego sprzętu lub oprogramowania, dzięki czemu przejście z technologii analogowej na cyfrową nie musi być bardzo kosztowne.

Współcześnie jednym z największych wyzwań stawianych przed systemami monitoringu wideo jest transmisja wysokiej jakości obrazu z nowoczesnych kamer IP na ekrany analogowe. Nowe dekodery Bosch są w stanie temu sprostać. Dekoder VIDEOJET 3000 pozwala na pełne dekodowanie obrazów przesyłanych za pośrednictwem sieci IP w standardzie HD, skompresowanych metodą H.264 oraz wyświetlanie zdekodowanych obrazów z szybkością 60 klatek na sekundę, w standardzie PAL, NTSC lub HD. Urządzenie umożliwia dekodowanie jednego strumienia wizyjnego w trybie pełnoekranowym lub czterech strumieni o standardowej rozdzielczości, na ekranie podzielonym na cztery części.

Dużym atutem dekodera VIDEOJET 3000 jest złącze HDMI, dzięki któremu możliwe jest jego bezpośrednie połączenie z urządzeniem wyświetlającym, co jest znakomitym rozwiązaniem dla płaskich ekranów cyfrowych, jednak wyjście kompozytowe BNC pozwala podłączyć go również do monitora analogowego. Urządzenie pozwala nie tylko na dekodowanie strumieni wizyjnych, ale także umożliwia obsługę kanału dźwiękowego i klawiatury. Dzięki możliwości integracji dekodera z klientami wizyjnymi oraz systemami zarządzania sygnałem wizyjnym, VIDEOJET 3000 sprawdza się w różnej wielkości instalacjach, od małych systemów indywidualnych do dużych, rozproszonych instalacji z centralnym sterowaniem.

Dekoder VIDEOJET 7000 umożliwia wyświetlanie obrazów o wysokiej oraz standardowej rozdzielczości, pochodzących z kamer sieciowych Bosch lub urządzeń kodujących. Oprócz funkcji dostępnych w modelu 3000, dekoder umożliwia bezpośrednie sterowanie dwoma wyświetlaczami HD z niezależnie skonfigurowaną strukturą ekranu. Dzięki temu jest szczególnie polecany do obsługi systemów wielomonitorowych z płaskimi ekranami. Model 7000 pozwala na dekodowanie strumieni wizyjnych o różnej rozdzielczości, a także na skalowanie i prezentowanie obrazów z zachowaniem najwyższej ostrości, niezależnie od żądanej struktury ekranu.

Nowe dekodery upraszczają proces transmisji obrazów. Pozwalają przez to na skoncentrowanie się osób obsługujących system na prezentowanych treściach, a nie na nadzorowaniu jakości technicznej obrazu. Zwiększają w ten sposób szybkość reakcji na ewentualne zagrożenia. Z dekoderami VIDEOJET zintegrowane jest oprogramowanie operacyjne oraz oprogramowanie VideoSDK5 Monitorwall pracujące w standardzie HD. Oba programy zostały zoptymalizowane i przystosowane do dekodowania obrazu o wysokiej rozdzielczości. Można je pobrać zdalnie, dzięki czemu instalacja i aktualizacja systemu jest bardzo prosta. Dekodery VIDEOJET 3000 i VIDEOJET 7000 zastępują modele VIP-XD oraz VIP-XDHD.
Zobacz również nasze inne artykuły