Rejestratory Cyfrowe Bosch CCTV/IP

tel.: (22) 532 69 71

Jesteś tutaj: » »

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z ofertą naszych sklepów.

KONTAKT

Divar.pl
Dzial handlowy:
tel.: (22) 532 69 71

Walizka LSN Bosch - zaawansowane narzędzie testowe

Walizka LSN Bosch - zaawansowane narzędzie testowe

Bosch opracował nowe, zaawansowane narzędzie testowe LSN, pomocne dla instalatorów systemów przeciwpożarowych i sygnalizacji włamania i napadu. Dzięki niemu można poprawić jakość instalacji, jednocześnie skracając czas jej wykonania i obniżając jej koszt. LSN umożliwia szybkie sprawdzenie okablowania w trakcie instalacji, a w czasie działania systemu - łatwą identyfikację błędów i usterek. Wykrywa i lokalizuje błędy w ułożeniu okablowania, co zwiększa niezawodność systemu i umożliwia spełnienie wymagań normy EN 54-13.

Prawidłowa instalacja jest podstawą niezawodnego działania systemu. Dzięki LSN można w ciągu kilku minut upewnić się, że okablowanie i peryferia zostały poprawnie zainstalowane. Do tej pory nie było sposobu na sprawdzenie podczas instalowania, czy okablowanie jest odpowiednio ułożone. Teraz jest to możliwe i łatwe - i to nawet przed zainstalowaniem centrali. Wystarczy tylko połączyć przewody z zaawansowanym narzędziem testowym LSN i nacisnąć przycisk „START”. Wszelkie ewentualne błędy i usterki są lokalizowane i pokazywane na grafice przedstawiającej topologię okablowania.

Nowa walizka testowa firmy Bosch Security Systems umożliwia wykrywanie błędów i usterek w niedostępny do tej pory sposób, zaraz po podłączeniu do linii pętlowej. Identyfikuje ich typ oraz szybko i precyzyjnie je lokalizuje. Efekty pracy urządzenia przedstawiane są bezpośrednio na komputerze. Praca instalatora była dotychczas uzależniona od dostępu do okablowania. Na przykład w hotelach konieczne było uzyskanie zgody na wejście do poszczególnych pokoi w celu zlokalizowania usterek. Dzięki LSN można je wykryć w miejscu zainstalowania centrali, przez co fizyczny dostęp do kabli konieczny jest wyłącznie w sporadycznych przypadkach. Zaletą LSN jest również brak konieczności sprawdzania kabli, np. w przypadku urządzeń peryferyjnych, montowanych bardzo wysoko lub w miejscach trudno dostępnych. Dzięki temu instalator oszczędza czas, zyskuje swobodę i niezależność działania, a także zwiększa komfort swojej pracy.

Najbardziej niebezpieczne są usterki, które nie pojawiają się w czasie normalnej pracy, ale po uruchomieniu alarmu. To właśnie one mogą doprowadzić do tego, że wszystkie urządzenia sygnalizacyjne i urządzenia wyjściowe nie zostaną aktywowane w czasie alarmu przeciwpożarowego. W takim przypadku nie da się zachować bezpieczeństwa, a na szukanie rozwiązań naprawczych będzie za późno. LSN ułatwia serwisantom wykrywanie błędów w okablowaniu oraz lokalizowanie ich we wszystkich trybach obsługi, więc może zapobiec takiej sytuacji. Dzięki temu urządzenie znacząco przyczynia się do spełnienia wymogów dotyczących bezpieczeństwa i niezawodności systemów, które określa norma EN 54-13.

LSN umożliwia również sprawdzanie lokalizacji urządzeń i trasy ułożenia kabla. Sygnalizatory akustyczne i optyczne, a także diody LED detektorów i ręcznych ostrzegaczy pożarowych, mogą być aktywowane pojedynczo lub w grupach. Pojedyncza aktywacja umożliwia szybkie ustalenie położenia każdego urządzenia oraz sprawdzenie jego adresu logicznego. Przy wielokrotnym wyborze detektorów diody LED migają sekwencyjnie, aby instalator mógł sprawdzić drogę ułożenia okablowania.

Przydatną funkcją LSN jest także pomoc w sporządzaniu dokumentacji technicznej, której wykonanie to nie tylko bardzo istotne, ale także czasochłonne zadanie. Wszystkie wyniki i dane, w tym topologia sieci okablowania z lokalizacją usterek i zestawieniem materiałów, mogą zostać zapisane bezpośrednio w dokumencie tekstowym. Informacja o braku błędów i usterek również zostanie zarejestrowana. Wystarczy zatem kilka kliknięć, aby instalator mógł przygotować pełną dokumentację.
Zobacz również nasze inne artykuły